JAK SI VYBRAT SPRÁVNÝ MAKE-UP

28. října 2014 v 22:11 | Tara Kar |  BEAUTY

JAK SI VYBRAT SPRÁVNÝ MAKE-UP

Ano, zdravím každého, kdo čte můj další článek a velice se omlouvám za pozdní up-date. Ospravedlnění stranou a přejděme k tématu. Hodně z nás (a to nemluvím jen o ženách) používá make-up. Je jedno, zda je tekutý, tuhý, pěnový, či krémový, ale většina žen si bohužel vytvořila z používání make-upu jakousi denní rutinu. "Nejdu ven, dokud si nedám aspoň make-up."
Víte, nezlobte se na mne, ale toto je opravdu chyba. Musíme se naučit nedostatky nezakrývat, ale eliminovat je, ABYCHOM je zakrývat nemusely. Neříkám, že make-up slouží jen ke krytí nedostatků, ale jeho prvopočáteční význam byl původně takový. To, že dnes může být liftingový, proti vráskám, atd. je sice úžasné, ale na toto vše existují skvělé přípravky, které Vaši pleť uzdraví od všeho, co Vám na ní vadí. Pokud make-up používáte, jelikož jdete někam večer, tak je to dobře, přeci jen veliké množství stínů apod. by bez make-upu vypadalo divně.
A opět opakuji. Existuje jakási vada u žen, které buď neumí vybírat make-up, či ho nevybírají ony samy, ale nějaká prodavačka, která jim poradit správně neumí, či nevím, ale následek je tentýž. Obrovská vrstva, která vytváří na obličeji masku, kterou byste mohli i nehty zdrásat, či odporná žlutá, někdy i oranžová linie podél kontury nižní čelisti.
Zbavte se těchto špatných zlozvyků, opatřete si dobré denní světlo a naličte se správně!

TYP PLETI

Nejdřív byste si měli zjistit, jaký typ pleti máte. Zda je smíšená, normální, suchá, velmi suchá, mastná, mastná s akné, problematická jen občas (tzv. breakout skin), či citlivá. Dle toho dále můžete vybírat, jaký make-up se k Vám bude hodit. Samozřejmě, pokud máte mastnou pleť, tak se snažte vybírat matující, pokud je suchá, tak hydratační, ale nic Vám nenahradí správnou péči o pleť!

PODTÓN PLETI

Cosi, na co veliké množství lidí zapomíná je podtón pleti. Jsou dva základní typy, které se dále dělí na dalších x tónů, ale bohatě Vám pro začátek bude stačit si uvědomit, zda máte růžový podtón, či nažloutlý. Pokud jste si právě řekla automaticky růžový, jelikož nejste vietnamka, ani japonka atd., tak děláte chybu, za kterou by se dalo trestat. Podtón je opravdu podtón, a ne barva pleti. Většinou při výběru porovnávejte také s tím, zda jste studený, či teplý typ. Podle žil na vnitřní straně zápěstí (kam Vám mimochodem žádná prodavačka v drogérii Vámi vybraný make-up nenatře). Máme zelené, fialové a modré, dle toho se odvíjí chlad a teplota Vašeho podtónu kůže. Samozřejmě nažloutlejší podtón bude potřebovat nažloutlejší make-up, a narůžovělý spíš ty narůžovělé. Dále jsou porcelánové, olivové, atd.

ODSTÍN PLETI

Pokud máte pocit, že je na Vás informací mnoho, tak je mi líto, ale přijdou další. Jsou dvě chyby (další), které při výběru děláme. Necháme si make-up namazat na ruku mezi ukazováček a palec, následně rozmazat a posloucháme od prodavačky kecy typu - "Áno, áno, tento se k Vám hodí nejlépe." Druhou chybou je nechat si to namazat na vnitřní stranu zápěstí, říct si, že je to totožné, koupit a odejít. Následně doma na denním světle zjistíme, že barva je najednou jiná. Čím to asi bude? Osvětlením v drogériích! Ano, vnitřní strana zápěstí je nejvíce podobná barvě Vaší pleti, ale rozhodně není totožná, a už vůbec to není dostačující. Poproste o vzorek, či vezměte lahvičku s sebou a vypůjčete si trochu. Poté doma na denním světle u okna si zkuste make-up od tváře po šíji. Zda se barva překrývá s tónem Vaší šíje a je prakticky totožná, je to správně, jelikož make-up má být co nejvíce podobný Vaší pravé barvě pleti, aby byl NEVIDITELNÝ. Proto vybírejte přípravky, co nekryjí nijak extrémně, jinak budete vypadat jak s maskou na obličeji. Vybírejte střední krytí, v případě, že máte dobrou pleť, tak nízké krytí, spíše na sjednocení barvy pleti a na nedokonalosti tu máme KOREKTORY! (kruhy pod očima, pupínek, jizvička, zarudnutá oblast od přešlého pupínku, atd.)

NANÁŠENÍ

Prosím Vás, kupte si štětce, či houbičky, myjte je a používejte. Nepůjčujte a rozhodně nešetřete. Ano, prsty se rychle rozetře make-up a máte pocit, že nad tím máte větší kontrolu, ale cílem není ho rozetřít po pleti, zanechat 50 procent produktu na pleti a 5 na prstech a následně smývat vodou a mýdlem. Cílem je rozprostřít do ztracena (bez viditelných barevných hranic), a to nejenom mezi šíjí a bradou, čelistí a krkem, ale i v partiích u uší a vlasů, čemuž opravdu štětce a houbičky pomáhají. Nebojte, zvyknete si na ně, je to lepší aplikace a nepůjčujte Vaše aplikátory nikomu, jelikož bakterie se mohou dostat poté i na Vaši pleť z cizího, což určitě nechcete!
Přeji hodně štěstí ve Vašem dalším výběru Vašeho make-upu a nešetřete na něm. Toto je nejdůležitější a nejchytřejší investice v oblasti dekorativní kosmetiky. Dnes pro lehké krytí jsou super bb krémy, či cc krémy.

Good Luck!

xoxo Tara Kar


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Veronica.Mathers Veronica.Mathers | Web | 29. října 2014 v 1:56 | Reagovat

s tím sem měla problém dřív =)

2 Tara Kar Tara Kar | 29. října 2014 v 10:58 | Reagovat

Tak je dobře, že ho už nemáš! :)

3 Dragell Dragell | Web | 30. října 2014 v 16:04 | Reagovat

Nejhorším zabijákem je nabídka make-upů. V levnější kategorii se nedá nalézt světlejší odstín a drogerky nám cpou tmavé cosi. Já se pak ani nedivím, že mladé slečny chodí s tmavým oranžovým obličejem. Já začala objednávat přes internet ze zahraničí.

4 Tara Kar Tara Kar | 30. října 2014 v 19:27 | Reagovat

Bohužel, problém je, že neumíte hledat a doufáte, že nějaká brigádnice v drogérii Vám pomůže, která opravdu vizážistkou není. Za přijatelnou cenu se dá najít dobrý make-up, jakéhokoli odstínu. Pokud jsi najít nemohla, tak jsi špatně hledala a spoléhala na nespolehlivé lidi. Třeba Alverde, Dermacol nebo Affitone. Investovat do kvalitního make-upu nikdy není na škodu, kup si nějaký od Bare Minerals, Clinique, či Make Up Forever. Dior a YSL dělají výborné, ale už jsou dražší.

5 Miss.Hill Miss.Hill | Web | 2. listopadu 2014 v 14:12 | Reagovat

Podle mě je s makeupuma největší problém v zimě, protože velká většina z nás má strašně světlou pleť a světlé makeupy se u nás zrovna nehrnou do prodeje :/ :D

6 Tara Kar Tara Kar | 3. listopadu 2014 v 15:58 | Reagovat

V zimě je nejlepší kupovat bb-cream, který hodně hydratuje, což je potřeba a lehce kryje a sjednocuje. Pokud potřebujete opravdu krycí make-up a světlý, tak opakuji. Je třeba investovat do dobrého make-upu od dioru, make-up forever, lancome má hodně světlé...Máme světlých make-upů spousty, jen musíte hledat světlý make-up, a ne co nejlevnější make-up a doufám, že bude světlý. Slečny pardon, ale světlý make-up je třeba kupovat např. v sephoře. Stejně ale doporučuji koupit bb cream a hodně světlý tekutý korektor! :)

7 O O | Web | 8. ledna 2015 v 10:44 | Reagovat

máš super blog jen tak dál:D

8 123 123 | 12. srpna 2015 v 20:23 | Reagovat

Jste naprosto odporná a nepříjemná, naprosto mě teď namýchlo vaše chování 😓

9 Janka Janka | Web | 22. března 2017 v 9:33 | Reagovat

Děkuji za rady ve článku.

10 Eva Eva | 18. února 2018 v 10:50 | Reagovat

Ahoj, jdu k Vám pro jednu radu. Už delší dobu přemýšlím o pernamentním makeupu očních linek. Nemáte náhodou s tímhle nějakou zkušenost? Dostal jsem doporučení na http://www.permanent-makeup-praha.cz. Budu rád, za každou radu. Děkuji mnohokrát.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama